top of page
Fire

Tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla získávají přibližně 70 % energie z okolí. Zjednodušeně tedy platí: aby tepelné čerpadlo vyrobilo 100 % tepelné energie, spotřebuje pouze 30 % elektrické energie.

Proč využívat tepelné čerpadlo?

1

Nízké náklady na vytápění v dlouhodobém horizontu

4

Bezobslužný provoz

2

Nezávislost na placené energii

5

Dálkové ovládání, mobilní telefon, PC

3

Zdroj tepla bez výrazných dopadů na životní prostředí

6

Jednoduchá instalace

Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného topného systému, zpracujeme projekt a provedeme montáž topných elementů.

Kontaktujte nás!

Použití tepelných čerpadel 

Charakteristikou tepelných čerpadel je jejich relativně omezený výkon. Pokud mají zároveň zůstat ekonomická, musí se montovat do nízkoenergetických nebo pasivních staveb. 

 

Ještě před několika lety byla drtivá většina novostaveb energeticky až dvakrát náročnější na vytápění. S příchodem nových materiálů, zateplovacích technologií, úspornějších systémů hospodaření s teplem a především nástupem nízkoenergetických staveb dnes potřebují budovy ke svému provozu mnohem méně tepla než v minulosti. Technologie současných tepelných čerpadel sice zůstává od jejich objevu takřka stejná (princip je znám přes sto let), ale je možné navrhovat mnohem menší a levnější zařízení, která dokážou běžný dům bez problémů zásobit. 

Tepelné-čerpadlo.jpg

Máte zájem o tepelné čerpadlo nebo o více informací o něm?

Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného topného systému, zpracujeme projekt a provedeme montáž topných elementů. Kontaktujte nás!

+ 420 733 329 914‬

Pondělí až pátek 9:00 - 17:00

Anchor 1
bottom of page