top of page
WhatsApp Image 2022-09-08 at 09.39.13 (1).jpeg

Fotovoltaická elektrárna
s moderním bateriovým úložištěm

Fotovoltaické elektrárny (FVE) jsou vhodným řešením pro firmy, obce i rodinné domy. Umožňují vám pružně reagovat na kolísající (rostoucí) ceny elektrické energie od stávajících dodavatelů. Produkty od nás splňují technické standardy komunitní energetiky.

Proč je investice do fotovoltaických elektráren jednou z nejvýhodnějších v dnešní době?

IMG_4686.jpeg

Návratnost investice do solárních panelů je do 10 let. Na tento způsob získávání elektrické energie je možné využít dotace (ty vyřídíme za vás). Do budoucna bude energie ze slunce ještě zajímavější, díky plánům na využívání komunitní energetiky. Fotovoltaické elektrárny připravíme na klíč a součástí jsou i nadstandardní baterie LiFePo4 s dlouhou životností.

Strašák jménem zdražování

Neustupující vlna zdražování, je v současnosti jednou z hlavních obav všech domácností. S rostoucí inflací ztrácejí naspořené peníze svou hodnotu. Vlastnictví fotovoltaické elektrárny je aktuálně vnímáno jako velmi dobrá investice. V dnešní době dokonce platí, že fotovoltaika může vytvořit vyšší výnos než dluhopisy či akcie. Pokud se rozhodnete vaši nemovitost v budoucnosti prodat, tak díky fotovoltaice vám stoupne také její prodejní cena.

IMG_5155.jpeg

Pokud tedy přemýšlíte o tom, jak uspořit peníze, fotovoltaika je správná cesta.

 

Čím dříve zadáte objednávku, tím méně vás poznamená zvyšování cen.

Výrobou vlastní zelené energie zvýšíte svou aktivitu na cestě k úsporám.

Proč si pořídit fotovoltaiku

1

získáte energetickou soběstačnost a nezávislost na komerčních dodavatelích

2

přispějete k ochraně životního prostředí

3

dosáhnete finanční úspory (elektřinu, kterou si sami vyrobíte, vám nikdo nezdraží)

4

obdržíte dotaci (cca 50 % nákladů na pořízení FVE)

5

návratnost investice do 10 let (může být i dříve)

6

řešení na klíč včetně baterie s dlouhou životností

Podzim je nejvhodnější období pro pořízení FVE. Proč?

Pořízení fotovoltaiky od A do Z není záležitost na pár dní, proto je výhodné začít s plánováním a přípravou co nejdříve. Pokud pošlete poptávku v průběhu podzimu, můžete chytat už první jarní paprsky k výrobě vlastní elektřiny.

 

Realizace zabere zpravidla 4–6 měsíců, a to zejména z důvodu administrativy. Vyjádření distributora o připojení vaší fotovoltaické elektrárny může trvat až jeden měsíc. Na výměnu čtyřkvadrantového elektroměru můžete čekat měsíc, někdy i déle.

IMG_4694.jpeg

V období března a dubna se se zvyšující intenzitou slunečního záření prodlužuje také doba, po kterou se slunce nachází na obloze. Kdo začne s objednávkou až na jaře, přijde právě o tyto benefity, jelikož vlastní instalace započne až v průběhu srpna, kdy už se slunce opět pomalu chystá na zimu. Výhodou instalace v podzimních měsících je menší množství realizací FVE, a s tím související nižší vytíženost techniků. Snáze tak najdeme společné termíny pro schůzky předcházející vlastní realizaci.

Proč spolupracovat právě s námi

Řešení na míru

Navrhneme vám FV sestavu přesně dle potřeb vaší domácnosti.
Díky vlastní fotovoltaické elektrárně se stanete částečně nezávislí a lépe chráněni proti růstu cen energií.

Garance kvality

Náš tým tvoří profesionálové ve svých oborech, kteří pravidelně absolvují odborná školení.
Za tím, co děláme, si stojíme. Nikdy neodevzdáme polovičaté řešení. Nejde nám o to, si odškrtnout další realizaci, nýbrž nabídnout kvalifikované poradenství a kvalitní servis.

Certifikace

Naši technici mají profesní kvalifikaci – elektromontér fotovoltaických systémů.

dotace.png

Vyřízení dotace

Garantujeme vám získání dotace a vyřízení požadované administrativy.

pusobiste.png

Kde působíme

Střední a severní Čechy jsou náš region.

Naplánovat se dá opravdu cokoli. Nás však zajímá vaše skutečná motivace a reálné potřeby.

 

Hned na začátku spolupráce je dobré si ujasnit, co budete od fotovoltaické elektrárny požadovat. Potřebujete pouze snížit náklady na elektřinu? Je vaším cílem téměř nulová závislost na komerčních dodavatelích? Hledáte alternativní zdroj pro případ výpadku elektrického proudu? Nebo chcete optimalizovat náklady na provoz sauny, vyhřívaného bazénu, chlazení serverovny či jiných záležitostí?

 

Vaše požadavky a představy detailně projdeme a doporučíme vám optimální konfiguraci elektrárny.

Řešení pro domácnosti

Fotovoltaické elektrárny vhodné výkonem a rozměry pro rodinné domy.

Řešení pro firmy

Fotovoltaické elektrárny, které se postarají o energii pro váš provoz. Nebo poslouží jako zdroj příjmů.

Pomůžeme jak jednotlivcům, tak firmám

Chcete vědět více?

Připravili jsme pro vás přehled nejčastějších otázek včetně odpovědí.

 • Kolik stojí pasivní dům?
  Nízkonákladové materiály a rychlá a zjednodušená realizace zajišťují ekonomickou konstrukci. Výjimečná tepelná izolace zaručuje úsporu energie každý měsíc.Ceny jsou bez DPH Projekt a přípravné práce: 42.600,- Kč za katalogový dům, 70.900,- Kč za individuální projekt. Výroba konstrukčního systému: 6.750,- Kč/m2 až 8.200,-Kč/m2 Montáž domu: 2.100,- Kč/m2 ( montáž obvodových zdí a střechy bez konstrukční desky domu ) 3.150,- Kč/m2 ( montáž obvodu zdí a střechy z konstrukční deskou domu ) Doprava: 56.700,- Kč z Francie do České republiky Základová deska terénní úpravy: dle vašeho rozhodnutí ( betonová deska, betonové bloky, vruty, základové pásy z tvárnic ) Exteriér: dle vašeho přání ( fasáda: dřevo, cementová deska, kov, atd.) Interier: dle vašeho přání ( sádrokarton, cementová dřevotříska, fermacell, dřevovláknitá deska MDF, překližka ) Střecha: dle vašeho přání ( terasová, štěrk, membrána EPDM, vegetace, valbová ) Okna a žaluzie: dle projektu Instalace: elektřiny, vody, topení, nuceného větrání cena se odvíjí podle projektu Cena hrubé stavby: 17.000,- Kč/m2 až 20.000,- Kč/m2 ( projekt, přípravné práce na pozemku, základová deska výroba domu, doprava a montáž domu ) Cena na klíč: 27.000,- Kč až 31.000,- Kč/m2 ( střecha, fasáda, instalace vody, elektřiny, topení, rekuperace, interiérové příčky, podlahy,dveře, okna, žaluzie,koupelna, kuchyně ) Z celkové ceny domů můžete odečíst dotaci 485.000,- Kč Staňte se členem našeho věrnostního programu a dostanete bonus 3% na naše služby. Více informací:
 • Jak mohu dům přizpůsobit?
  S pomocí vašeho architekta navrhneme návrh domu a interiéru podle vašich přání a rozpočtu. Neexistuje předdefinovaná velikost modulů nebo požadovaný tvar. Můžete také přidat přístupnou podlahu nebo terasu.Každý dům bude jedinečný a přizpůsobený svému prostředí. Konečně přizpůsobíte svůj domov výběru interiéru a exteriéru.Požádejte o přístup do našeho katalogu pro další inspiraci.
 • Jak se montuje pasivní dům?
  Stavby jsou prováděny odbornými montéry, kteří jsou vyškoleni v systému konstrukce.Koncept domu není k dispozici pro vlastní výstavbu. Nicméně si můžete vybrat některé z povrchů interieru a exteriéru.
 • Pomůžete mi i s bioklimatickým domem?
  Bioklimatický dům je dům navržený tak, aby plně využil přírodních výhod místa osídlení. Je synonymem pro tepelné pohodlí a úspory energie. Bioklimatický design je prvním krokem k budování pasivního domů. Vychutnejte si teplo ze slunce - přínosy ze sluneční energie je přínosem pro přirozené vytápění budovy.Okno orientace: 50% na jih, 20-30% na východ, 15% na západ a 0-10% na sever.Vnitřní uspořádání: na sever částí, které nevyžadují velké teplo chodby, schodiště, vstup a na jih, východ a západ obývací pokoje, kuchyň, ložnice. Chraňte se před přehřátím. Příliš mnoho sluneční energie může vést k přehřátí v létě, zejména v horkých oblastech. Proto je důležité naplánovat: Přesah střechy, tunel před oknem na jihu. Nastavitelný sluneční vítr (BSO) na západních a východních zátokách Vegetace Tunel představuje okna (vnější drážkové), které jsou chráněny před sluncem jako okna při pokládání z povrchu vnější stěny (ve stejné rovině jako stěna). Udržujte teplo v domě. Pro uchování tepla v budově je třeba: Zvolte optimální tepelnou izolaci stěn a oken. Vzduchotěsnost rámu, abyste zabránili nekontrolovaným vstupům a výstupům vzduchu. Instalace domácích systémů vytápění a větrání domů. Dvojpodlažní budova bude mít méně tepelných ztrát než jedno podlaží dům. Podrobnější informace o návrhu bioklimatického domova naleznete v naší podrobné příručce.
 • Mohu na pasivní dům získat dotace?
  Naše domy splňují velmi nízkou energetickou náročnost. Maximální celková výše podpory je 485. 000,- Kč. Podpora se poskytuje formou jednorázové fixní dotace a její celková výše na jednu žádost je omezena na max. 50 % řádně doložených způsobilých výdajů (omezení výše dotace se nevztahuje na specifické dotační bonusy). Dotace na výstavbu rodinných domů v Moravskoslezském a Ústeckém kraji je zvýšena o 10 %. Podoblast B.2 Dům s velmi nízkou energetickou náročností s důrazem na použití obnovitelných zdrojů energie. 450.000 ,- Kč Podoblast B.3 - Podpora na zpracování odborného posudku a zajištění měření průvzdušnosti obálky budovy. Maximální celková výše podpory je 35 000 Kč.
FAQ

Pro konkrétní kalkulaci na míru nás kontaktujte.

Poradíme s výběrem nejvhodnější varianty podle toho, jak žijete. Rádi s vámi vyřešíme i větší projekty, které se týkají fotovoltaických elektráren. Obraťte se na nás!

+ 420 733 329 914‬

Pondělí až pátek 9:00 - 17:00

CTA
bottom of page