top of page
Image by reza shayestehpour

Dešťový program

Využívejte dešťovou vodu efektivněji, než jen na zalévání ze sudu. Inteligentní dešťový program, který lze použít i pro chod domácnosti, vám ušetří přes polovinu nákladů na pitnou vodu.

Kromě toho šetříte také životní prostředí, protože neplýtváte pitnou vodou a nevpouštíte do půdy chlór a sůl. Dešťová voda je měkká, je tedy prospěšnější pro rostliny i pro domácí spotřebiče (nezpůsobuje vodní kámen). Spotřebiče tak mají delší životnost a vy opět šetříte.

Proč využívat dešťový program

1

Vaše účty za vodu klesnou o 50 %

4

Šetříte životní prostředí

2

Vodu využíváte na zahradě i v domácnosti

5

Systém funguje automaticky

3

Nádrž je uložená pod zemí, nepřekáží vám jako sud s vodou

6

Vyberete si přesně ten typ programu, který je pro vás nejvhodnější

Typy dešťového programu

Dešťový program pro zalévání

Využití dešťové vody na zalévání zahrady, mytí auta nebo třeba na automatické závlahy trávníku pro vás představuje obrovskou úsporu výdajů za pitnou vodu. Využívejte zdarma kvalitní dešťovou vodu.

 

Dešťový program  se skládá ze samonosné akumulační nádrže o objemu od 2 m3 do 18 m3, které jsou uložené pod zemí. 

 

Velikost nádrže určujete podle plochy střechy nebo předpokládané spotřeby vody. V nádrži jsou připravené otvory na přítok a výtlak vody již z výroby a také havarijní přepad pro odvod přebytečné vody.

 

Technologie  spočívá ve využití ponorného čerpadla s plovákem uloženým ve vodotěsném plastovém kontejneru, které se v případě nedostatku vody vypne a při přítoku vody opět automaticky sepne. Systém drží pod stálým tlakem spolehlivý press-kontrol. K systému  lze dokoupit filtr na přítok dešťové vody, který není součástí základního vybavení.

Garden Hose Sprinkler
Image by 99.films

Dešťový program k zalévání a splachování WC

S dešťovým programem můžete vodou z okapů nejen zalévat, ale používat ji také v domácnosti. Systém je kompletně připraven pro připojení do domu. Nejenže máte vodu zdarma, ale šetříte také spotřebiče a sanitární vybavení. Dešťová voda je totiž měkčí a nezpůsobuje tvorbu vodního kamene.

 

Dešťová voda se akumuluje do nádrže o objemu od 2 m3 do 18 m3, která je uložená pod zemí. 

 

Velikost nádrže určujete podle plochy střechy nebo předpokládané spotřeby vody. V nádrži jsou připravené otvory na přítok, výtlak a dopouštění vody již z výroby a také havarijní přepad pro odvod přebytečné vody.

 

V nástavbové šachtě je potom uložena technologie pro dům – automatická vodárna, která drží systém pod tlakem, a v případě nedostatku vody se vypne, při přítoku vody opět automaticky sepne. Elektromagnetický ventil hlídá, aby se při nedostatku vody systém přepnul na vodu z vodovodního řádu nebo studny a objekt měl vodu k dispozici trvale. Přiváděná dešťová voda prochází přes filtr do akumulační nádrže, odkud ji následně využíváte.

Máte zájem o zásadní úsporu vody díky dešťovému programu?

Rádi vám pomůžeme s projektem, doporučením nejvhodnějšího řešení, zemními pracemi a montáží elementů dešťového programu. Kontaktujte nás!

+ 420 733 329 914‬

Pondělí až pátek 9:00 - 17:00

Anchor 1
bottom of page