Wood Panel

Otázky k projektu pasivního domu

 
Image by Ryan Ancill

Kolik stojí pasivní dům?


Nízkonákladové materiály a rychlá a zjednodušená realizace zajišťují ekonomickou konstrukci. Výjimečná tepelná izolace zaručuje úsporu energie každý měsíc.
Ceny jsou bez DPH

 • Projekt a přípravné práce: 42.600,- Kč za katalogový dům, 70.900,- Kč za individuální projekt.
 • Výroba konstrukčního systému: 6.750,- Kč/m2 až 8.200,-Kč/m2
 • Montáž domu: 2.100,- Kč/m2 ( montáž obvodových zdí a střechy bez konstrukční desky domu )
 • 3.150,- Kč/m2 ( montáž obvodu zdí a střechy z konstrukční deskou domu )
 • Doprava: 56.700,- Kč z Francie do České republiky
 • Základová deska terénní úpravy: dle vašeho rozhodnutí ( betonová deska, betonové bloky, vruty, základové pásy z tvárnic )
 • Exteriér: dle vašeho přání ( fasáda: dřevo, cementová deska, kov, atd.)
 • Interier: dle vašeho přání ( sádrokarton, cementová dřevotříska, fermacell, dřevovláknitá deska MDF, překližka )
 • Střecha: dle vašeho přání ( terasová, štěrk, membrána EPDM, vegetace, valbová )
 • Okna a žaluzie: dle projektu
 • Instalace: elektřiny, vody, topení, nuceného větrání cena se odvíjí podle projektu
 • Cena hrubé stavby: 17.000,- Kč/m2 až 20.000,- Kč/m2 ( projekt, přípravné práce na pozemku, základová deska výroba domu, doprava a montáž domu )
 • Cena na klíč: 27.000,- Kč až 31.000,- Kč/m2 ( střecha, fasáda, instalace vody, elektřiny, topení, rekuperace, interiérové příčky, podlahy,dveře, okna, žaluzie,koupelna, kuchyně )
 • Z celkové ceny domů můžete odečíst dotaci 485.000,- Kč
 • Staňte se členem našeho věrnostního programu a dostanete bonus 3% na naše služby. Více informací:
Jak se montuje pasivní dům?


Stavby jsou prováděny odbornými montéry, kteří jsou vyškoleni v systému konstrukce.
Koncept domu není k dispozici pro vlastní výstavbu. Nicméně si můžete vybrat některé z povrchů interieru a exteriéru.
Jak mohu dům přizpůsobit?


S pomocí vašeho architekta navrhneme návrh domu a interiéru podle vašich přání a rozpočtu. Neexistuje předdefinovaná velikost modulů nebo požadovaný tvar. Můžete také přidat přístupnou podlahu nebo terasu.
Každý dům bude jedinečný a přizpůsobený svému prostředí. Konečně přizpůsobíte svůj domov výběru interiéru a exteriéru.
Požádejte o přístup do našeho katalogu pro další inspiraci.
Pomůžete mi i s bioklimatickým domem?


Bioklimatický dům je dům navržený tak, aby plně využil přírodních výhod místa osídlení. Je synonymem pro tepelné pohodlí a úspory energie. Bioklimatický design je prvním krokem k budování pasivního domů. Vychutnejte si teplo ze slunce - přínosy ze sluneční energie je přínosem pro přirozené vytápění budovy.
Okno orientace: 50% na jih, 20-30% na východ, 15% na západ a 0-10% na sever.
Vnitřní uspořádání: na sever částí, které nevyžadují velké teplo chodby, schodiště, vstup a na jih, východ a západ obývací pokoje, kuchyň, ložnice.
Chraňte se před přehřátím. Příliš mnoho sluneční energie může vést k přehřátí v létě, zejména v horkých oblastech. Proto je důležité naplánovat:

 • Přesah střechy, tunel před oknem na jihu.
 • Nastavitelný sluneční vítr (BSO) na západních a východních zátokách
 • Vegetace
 • Tunel představuje okna (vnější drážkové), které jsou chráněny před sluncem jako okna při pokládání z povrchu vnější stěny (ve stejné rovině jako stěna).
Udržujte teplo v domě. Pro uchování tepla v budově je třeba:
 • Zvolte optimální tepelnou izolaci stěn a oken.
 • Vzduchotěsnost rámu, abyste zabránili nekontrolovaným vstupům a výstupům vzduchu.
 • Instalace domácích systémů vytápění a větrání domů.
 • Dvojpodlažní budova bude mít méně tepelných ztrát než jedno podlaží dům.
 • Podrobnější informace o návrhu bioklimatického domova naleznete v naší podrobné příručce.
Mohu na pasivní dům získat dotace?


Naše domy splňují velmi nízkou energetickou náročnost. Maximální celková výše podpory je 485. 000,- Kč. Podpora se poskytuje formou jednorázové fixní dotace a její celková výše na jednu žádost je omezena na max. 50 % řádně doložených způsobilých výdajů (omezení výše dotace se nevztahuje na specifické dotační bonusy). Dotace na výstavbu rodinných domů v Moravskoslezském a Ústeckém kraji je zvýšena o 10 %. Podoblast B.2 Dům s velmi nízkou energetickou náročností s důrazem na použití obnovitelných zdrojů energie. 450.000 ,- Kč Podoblast B.3 - Podpora na zpracování odborného posudku a zajištění měření průvzdušnosti obálky budovy. Maximální celková výše podpory je 35 000 Kč.

Wood Panel

Otázky k výstavbě domu

 
Brick Construction

Jak navrhnout interiér?


U interiérových povrchů jsou k dispozici všechny konvenční stavební řešení:

 • Sádrové desky
 • FERMACELL ze sádrového vlákna
 • Cement dřevotříska
 • Dřevovláknitá MDF deska
 • Překližka panel
Jak navrhnout exteriér?


Přizpůsobte svůj dům tak, aby vyhovoval vašemu vkusům a životnímu prostředí. Vyberte si vnější povrchové úpravy, které chcete pro Váš dum. Jsou možné všechny typy obkladů: dřevo, kompozitní dřevo, kov, dřevo-cement, terakota, kámen atd. Materiály použité v provedení musí mít vlastnosti nezbytné pro vnější použití. Dřevo na obložení může být z modřínu, douglaské jedle, červeného cedru, akácie, kaštanu, horké borovice, stejně jako exotické dřevo jako ipé, cumaru, massaranduba atd. Dodávám panely z dřevo-cementu v různých barvách: černá (viz obrázek), šedá, bílá nebo okrová.
Fasádní obklad je aplikován na vnější povrch domu pomocí dřevěné konstrukce připevněných k rámu: tloušťka hranolu vytváří odvětraný vzdušný prostor mezi konstrukcí a povrchovou úpravou.
Jak se řeší vedení elektriky a vody?


Elektřina a instalatérství jsou realizovány velmi snadno. Použití kolejnic nebo kotev pro vnitřní povrchy uvolňuje dostatečný prostor pro průchod technických kanálů.
Jakou vybrat střechu?


Střecha může převzít všechny vodotěsné řešení konvenční konstrukce
Pro plochou střechu je nejčastěji používaným těsnicím roztokem flexibilní EPDM nebo PVC membrána. Tuto střechu můžete dokončit s vegetací, solárními panely nebo ji přeměnit na dostupnou terasu.
V případě, že předpisy neumožňují instalaci terasovitých střech, můžete jednoduše vytvořit šikmou střechu tím, že přinesete rám v průmyslových vazných plochách nad střešní terasou. Toto řešení se přizpůsobuje střechám s nízkým svahem. Krovy mohou být připevněny k vrstvě OSB připojené k povrchu, střecha je pak namontována jako konvenční střecha a zároveň zajišťuje její dobré utěsnění.
Jak vybrat základovou desku?


Budova může být postavena na různých typech základů.
Základy na betonových blocích, na kterých je upevněna dřevěná nebo kovová konstrukce.
Základy na vrutech, zakotvené v zemi, na kterých je upevněna dřevěná nebo kovová konstrukce. Základové pás z tvárnic, na kterých je upevněna dřevěná nebo kovová konstrukce. Základová betonová deska: Deska musí být silně izolovaná od horní nebo spodní části, aby se předešlo tepelným mostům.

Wood Panel

Ostatní otázky

 
Wild Nature

Proč Industrial house?


Revoluční konstrukce, energeticky nenáročná konstrukce zajišťuje rychlou montáž bez prořezu. Montáž domů: podlaha, obvodové zdi, střecha to vše za 15 dní bez základové desky.
Proč stavět konstrukci domů a následně jí izolovat? My stavíme konstrukci z izolací a tím eliminujeme tepelné mosty.
Proč naše konstrukce?


Jednoduchý koncept:

 • Uvědomte si celou budovu (podlahu, stěny, strop) montáží izolačních bloků oddělených překližkovou deskou.
 • Bloky jsou sestaveny šroubovány.
 • Koncept domů je jednoduchý využívá izolační bloky: tato inovace umožňuje stavět budovy, které jsou pasivní, rychle se sestavují a jsou ekonomické.
Proč naše materiály?


Koncept domů je umístit izolaci do jádra konstrukce. IZOLACE EPS Konstrukční a nosný prvek. LAMINOVANÁ DÝHA (LVL) Používáme laminovou dýhu jako stavební dřevo pro budovy. Laminová dýha je materiál složený z tenkých vrstev dřeva. Obvykle se používá v dřevěných konstrukcích vyžadujících vysoký výkon a vysokou mechanickou pevnost. Ekvivalentní výkon, je lehčí než ocel a beton a umožňuje velké rozteče. OSB DESKA OSB doplňuje strukturu budovy. Jedná se o panely vyrobené z několika vrstev dřevěných pruhů, které jsou sestaveny na bloky EPS, na podlaze, na stěnách a na stropě. Tím je zajištěno vyztužení a vzduchotěsnost budovy. Tento materiál je odolný vůči vodě a ohni.
Jaká je životnost domu?


Životnost domu závisí na materiálech a způsobu jejich sestavování. Dřevo je přírodní a biologicky odbouratelný materiál. Je možné říci, že dřevo je prakticky věčné, pokud je vysoušeno a udržováno mimo vlhkost. Mnoho dobře zachovaných dřevěných budov, které se datují již stovky let, dokazují vynikající trvanlivost dřevěné konstrukce. EPS (izolační blok) je materiál, který se ve stavebnictví používá mnoho let. Je chráněn před UV zářením a má vynikající životnost. Izolace zachovává své tepelné vlastnosti v průběhu času a zachovává svou rozměrovou stabilitu, na rozdíl od minerální vlny. Přestože uvažujeme o recyklovatelnosti na konci životnosti budov, domy jsou navrženy tak, aby měly život ekvivalentní tradičnímu zdiva.
Jaká je protipožární odolnost domu?


EPS je již široce využívána v současné výstavbě (70% světové výroby EPS je určeno pro stavbu). Používáme zpomalovač požáru EPS s vnitřní povrchovou úpravou, která funguje jako protipožární obrazovka. Na rozdíl od populární víry, dřevo odolává ohni dobře: dřevo je schopný odolat dost dlouho, aby umožnil evakuaci míst.
Jak šetříme životní prostředí?


Koncept domu je po celou dobu jeho životního cyklu šetrný k životnímu prostředí. Materiály

 • Dřevo: dřevo je jediný stavební materiál, který absorbuje více CO2 než spotřebuje. Jedná se o obnovitelnou a ekologicky čistou surovinu.
 • EPS: izolační bloky EPS jsou 98% vzduchově propustné a recyklovatelné. Výrobní proces spotřebovává málo energie a nevytváří žádný odpad.
 • EPS se také vyrábí na místní úrovni, což značně snižuje náklady na dopravu.
Výstavba budov
 • Stavba je rychlá a energeticky efektivní. Materiály jsou lehké a nevyžadují speciální zvedací zařízení.
 • 77% menší dopad než konvenční budovy.
Provozu domu
 • Budova, která je dobře izolovaná, spotřebovává velmi málo energie: až o 90% méně topení ve srovnání s tradičními budovami.
Demolice budovy
 • Demolice budovy vyžaduje jen málo energie.
 • Pak jsou všechny původní materiály obnoveny, dobře od sebe odděleny.
 • Můžeme tedy znovu použít tyto materiály na nové konstrukce nebo je recyklovat.
Recyklace materiálů
 • Dřevo je samozřejmě recyklovatelné: štěpené štěpky a pak opět použity v aglomerovaných panelech.
 • Recyklace EPS (expandovaného polystyrenu) je obecně méně známá. Existují však recyklační kanály pro EPS.
Dvě řešení pro toto odvětví:
 • rozdrcený na malé kousky a pak znovu vstřikován přímo do výroby nových bloků
 • roztavený a následně recyklovaný při vstřikování plastových dílů.
Co je pasivní dům?


Pasivní dům je budova, která co nejvíce omezuje ztráty tepla (nebo studené) a využívá přírodních vstupů energie - mluvíme o bioclimatismu. Spotřeba energie pasivního domu je velmi omezená a vnitřní pohodlí je zajištěno ve všech ročních obdobích. Pasivní budovy = Požadavky na vytápění <15 kWh / m² / rok Výhody pasivního domu:

 • Tepelné pohodlí po celý den a po celý rok. Teploty jsou regulovány: v létě nedochází k přehřátí a v zimě je vždy tepelný komfort.
 • Úspora energie díky tepelnému výkonu. Topení představuje 67% konečné spotřeby energie ve ČR. V pasivním domě jsou požadavky na vytápění sníženy na minimum, takže je možné spotřebovat až o 90% méně energie než v tradičním novém domě.
 • Poznámka: pasivní dům není dům bez topení.
Jaká je ochrana proti hmyzu a hlodavcům?


Každá budova je navržena tak, aby byla chráněna před hlodavci a hmyzem. Hlodavci Stejně jako všechny izolace tak i u EPS je pravděpodobné, že budou hlodavci kopat své nory. Je to fenomén, který lze snadno zabránit v konstrukci dřeva pomocí, bednění, nadmořské výšky , atd. Nejlepší metoda je definovat kde se bude stavět váš projekt. A podle toho dum zabezpečit. Hmyz Všechny dřevěné rámování domu je systematicky ošetřováno třídou 2 namáčením. To chrání před xylofagem hmyzem včetně termitů a lignivorous hub.
Jaké jsou tepelné výkony domů?


Konstrukční systém je navržen tak aby byl tepelně velmi účinný. Izolace o průměru 30 cm umožňuje, aby struktura domu měla ve srovnání s jinými konstrukcemi velmi nízký součinitel přenosu tepla. To znamená, že stěnami, podlaze a stropu prochází velmi málo tepla (zvnějšku dovnitř a naopak). U ≤ 0,36 W / m².K U ≤ 0,15 W / m2.K U = 0,11 W / m².K R> 2,77 m².K / W R> 6,66 m².K / W R ​​= 9 m².K / W Konstrukce je vyrobena ze stejného izolačního materiálu na stěnách, podlahách a stropích. Proto jsou tepelné mosty velmi omezené. Těsnost je zajištěna panely OSB upevněnými uvnitř stěn. Všechny úhly oken a stěn jsou utěsněny nepromokavou páskou. Velice dobrá vzduchotěsnost.